Zajímalo by mne, zda se na dovoz mobilních telefonů z třetích zemí vztahuje clo. Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Clo se zpravidla platí při dovozu ze třetích zemí na území Evropské unie. V současné době je na základě Nařízení Rady Evropského hospodářského společenství č. 2658/87 o celní a statistické nomenklatuře a o společném celní sazebníku (uvedený v Příloze č. I tohoto Nařízení) v aktuálním znění daném novelou na základě prováděcího Nařízení Komise EU 2018/1602 ze dne 11. října 2018 dovoz veškerých mobilních i jiných typů telefonů bez cla.
Na dovoz mobilních telefonů ze třetích zemí se tedy nevztahuje clo. Dovoz bude na území ČR podléhat pouze dani z přidané hodnoty - DPH.