Syn pronajímá svůj družstevní byt a podnájemník mu dluží už 50 000, -- vůbec nekomunikuje, tj nezvedá telefon, nepřevzal doporučený dopis, neotvírá. Může syn podnájemníka vystěhovat na ubytovnu svépomocí nebo jak dále postupovat. Je nutné podat žalobu na vyklizení? Může vůbec vstoupit do bytu, který vlastně za nájemníka platí? Děkuji. Ivana

ODPOVĚĎ:
V daném případě je nutno podat žalobu o vyklizení a zároveň žalobu o zaplacení dluhu. Do bytu syn vstoupit může, ale vystěhovat věci nemůže. Tj. je třeba podat žalobu o vyklizení a teprve následně dle výsledku sporu lze podnájemníka vystěhovat.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Podnájemník dlužící nájemné nekomunikuje s pronajímatelem (majitelem právk k užívání družstevního bytu) - postup vymáhání nájmu, nájemného a vystěhování nespolehlivého podnájemníka