Jsme SVJ s dvoučlenným výborem. Jeden člen odstoupil a předseda si kooptoval nového člena do výboru. Tento člen bude ve výboru do té doby, než bude na nejbližším shromáždění zvolen. Otázka zní: může být tento člen již zapsán do rejstříkového soudu (OR) dříve, nežli je řádně zvolen? Našemu předsedovi se to kdo ví jak podařilo. Já jsem toho názoru, že takto to nelze, nejdříve musí být řádně zvolen, sepsán zápis ze shromáždění, následně provést přepis u rejstříkového soudu. Kde nastala chyba? Ve stanovách máme uveden § 246. Děkuji.













