1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

10 let (2010-2020) jsme bydleli s přítelem v domě, který vlastní jeho matka a strýc. Nyní jsme se rozešli, já se odstěhovala a matka bývalého přítele chce zpětně zaplatit nájem. Má na to nárok? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:

Nájem by matka mohla požadovat pouze tři roky zpětně s ohledem na promlčecí lhůtu, která je ze zákona tříletá. Pokud jste ale žádnou smlouvu uzavřenu neměli, můžete argumentovat tím, že jste nebydlela z titulu nájmu, ale z titulu výpůjčky, která je bezplatná.