Dlužník mi již rok slibuje vrácení 8.000 Kč. Korespondenci vedeme ve formě sms, messenger. Při snaze o osobní návštěvu jsem zjistil, že odcestoval kamsi jinam a opustil pracoviště. Znám jméno, datum a místo narození, ale k EPR je potřeba celé trvalé bydliště. Kam se mohu obrátit, abych peníze vymohl? Je možné někde zjistit jeho trvalé bydliště z registru obyvatel? Může se pokusit zjistit podrobnosti o pobytu z registru soud? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Pokud uvedete do návrhu nějakou adresu, která Vám byla dosud známá, tedy kde jste ho šel navštívit, soud mu bude elektronický platební rozkaz doručovat na tuto adresu. Pokud nebude doručeno, EPR bude zrušen a soud bude zjišťovat z Centrální evidence obyvatel trvalou adresu, na kterou ho následně bude obesílat. Tedy ano, soud si bude zjišťovat jeho adresu z CEO.