Exekuce, zablokování bankovního účtu bez ohlášení exekutorem dlužníkovi - je to legální?

1 odpověď

Dobrý den,

může soudní exekutor zablokovat účet bez vědomí dlužníka. Budu kontaktována jako dlužník poštou abych uhradila poplatek a nebo rovnou přejde na bod, kdy zablokuje účet? Jedná se mi o to, že si zařizuji insolvenci a nevím zda mám osobně exekutora kontaktovat a sdělit mu situací aby mi nezablokoval (neobstavil) bankovní účet?

Předem děkují za odpověd

Dobrý den. Podstatou blokace účtu je zajištění finančních prostředků, proto je vždy nejprve informována banka a poté, co je zablokován účet, dlužník. Způsob exekuce si volí exekutor sám, na Vaši žádost vůbec nemusí reagovat.