Exekuce na majetek druha, družky u něhož dlužník s exekucí žije, bydlí

1 odpověď

Dobrý den,
jsem čerstvě rozvedená, mám nového přítele k němuž jsem se nastěhovala, momentálně jsem na Úřadu práce a sama splácím dobrovolně jednu s exekucí, a proto jsem se chtěla zeptat zda by mohli exekutoři zabavit majetek přítele na kterém jsem se nijak finančně nepodílela mohou takto exekutoři jednat?
Měla bych se bát že mohou na jeho majetek díky mým exekucím se kterými můj nynější přítel nemá nic společného? Neměli bychom mezi sebou napsat nějaký formulář o tom že nic v jeho bytě není moje, Děkuji za odpovězené otázky.

Dobrý den. Exekuci prodejem movitých věcí lze provést všude tam, kde lze předpokládat výskyt věcí v majetku dlužníka. Pokud jiná osoba tvrdí, že je vlastníkem věcí ona a nikoliv dlužník, musí toto své vlastnické právo prokázat. Tj. pokud bydlíte u někoho jiného, je možné, že v tomto Vašem bydlišti proběhne mobiliární exekuce a budou sepsány věci ve vlastnictví jiné osoby. Ta potom bude činit procesní kroky k jejich vyškrtnutí z exekuce. Žádný formulář tomuto nezabrání.