Exekuce movitých věcí - bydlení v bytě zemřelé, zesnulé osoby blízké

1 odpověď

Dobrý den,
je na mě uvalena exekuce 400.000 Kč. Trvalý pobyt máme s přítelem a synem úplně jinde, teď poslední půl rok žijeme u tety přítele ve vile, kde dům je
oddělen jedním hlavním vstupem do nemovitostí a pak 3 dalšími dveřmi do části vily.
My bydlíme ve sklepním - suterénním bytě, zvonek je tak též označen. Nemáme žádnou nájemní smlouvu.
Problém je v tom, že v únoru teta zemřela, dědické řízení začne až 22.5.2014. Jak můžeme zabránit vniknutí do bytu k tetě? Volala jsem i psala dopis
konkrétní osobě co má exekuci teď na starost, v jaký situaci jsme.
Bojíme se toho, že když doma nebudeme, mohou se domnívat, že užíváme věci tety. Ještě jedna otázka. Mohou exekutoři zabavit nezletilému tříletému dítěti zabavit kolo, přilbu, auta, stan, knížky, plyšové hráčky atd. ?
Děkuji

Dobrý den. Pokud by došlo k soupisu movitých věcí v bytě tety, bude na notáři, který povede dědické řízení, aby podal vylučovací žalobu. Vašemu dítěti exekutoři nic zabavit nemohou. Zaprvé se jedná o věci, jejichž prodej by byl v rozporu s morálními pravidly. Zadruhé se jedná o věci, které dostal darem a je to tedy jeho majetek, přičemž exekuce není vedena proti němu. Nelze proto zabavit majetek jiné osoby pro Vaše dluhy.