Změna účtu pro výplatu platu, mzdy - bude nový účet také zablokován exekutorem?

1 odpověď

Dobrý den
Byl mi exekutorem zablokován (obstaven) bankovní účet. Stalo se to 17.4.2014 a nedostal jsem od nikoho žádné vyjádření proč a za co.
Dotaz:
1. Kdo a kdy mě dá vědět za co a důvod exekuce na bankovní účet.
2. Pokud si chci změnit účet pro posílání výplaty, může exekutor zamrazit jakýkoliv účet i když nebude na moje jméno nebo jsou výjimky, pokud ano, jaké?
Děkuji, Jiří

Dobrý den.
1. Zablokování účtu probíhá tak, že nejprve je vyrozuměna konkrétní banka, až poté povinný (Vy). Lhůta pro vyrozumění není stanovena, použije se proto ustanovení o přiměřené lhůtě, proto jej můžete očekávat do cca 30 dnů ode dne, kdy bylo doručeno bance.
2. Ano. Exekučně lze postihnout všechny účty povinného i u vícero bankovních ústavů.