Exekuce na nevlastního syna

2 odpovědi

Dobrý den, manželův syn doplatil 100% insolvenci v roce 2021 po ukončení si opětovně začal půjčovat od nebankovních společností. Své dluhy nesplácí a 2023 v září se přestěhoval zpátky k rodičům, kde má trvalý pobyt. Celý dům je majetkem jeho otce. S jeho otcem jsem od roku 1998 a jeho syna jsme měli v péči. Dotaz zní : pokud by manžel Celý majetek přepsal na manželku (na mě) ochránil by majetek před exekucí. Samozřejmě, že by jsme mu zrušili trvalý pobyt. Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud jde pouze o dluhy Vašeho nevlastního syna, exekuce nemůže být vedena na majetek jeho otce, Vašeho manžela. Potíže mohou nastat pouze tehdy, pokud bude vedena exekuce prodejem movitých věcí a exekutor přijde sepsat majetek v místě, kde se Váš nevlastní syn zdržuje nebo může zdržovat. Tím je bezpochyby místo s trvalým pobytem. Avšak i kdyby Váš manžel trvalý pobyt synovi zrušil, v Centrální evidenci obyvatel, kam exekutor standardně nahlíží, údaj o jeho předchozím pobytu zůstane, takže by pravděpodobně exekutor dům otce navštívil tak jako tak a věci sepsal do soupisu. Tomu se lze bránit pouze následným prokázáním toho, že věci patří Vám či někomu dalšímu, a ne dlužníkovi. Je možno použít účtenky na Vaše jméno, faktury, apod.