Dluhy manžela

1 odpověď

Dobrý den. Manželé jsme od roku 2012. Bydlíme v RD společně s mými rodiči, kteří jsou majitelé. Máme děti 2 a 7 let.
Manžel má dluhy. Sázel. To že má finanční problémy jsem zjistila přibližně v roce 2020. Teď je už ve fázi, kdy není schopen splácet. Má různé půjčky. Už i já jsem si musela vzít úvěr, aby část dluhů splatil. Momentálně končím rodičovskou dovolenou. Můžu nějak ochránit sebe, děti a mé rodiče? O jeho půjčkách jsem nevěděla. Zajistila jsem to až podle dopisů, které začaly manželovi domů chodit.

Dobrý den, pokud je nemovitost ve vlastnictví Vašich rodičů, nebude se na ni vztahovat případná exekuce vedená proti Vašemu manželovi. Pokud by však byla exekuce vedena prodejem movitých věcí, mohl by exekutor v domě zabavit i věci Vás nebo rodičů a Vy následně musíte prokázat, že patří Vám (účty, faktury, .). Ohledně úvěrů a zápůjček, o kterých jste nevěděla, sdělte tuto informaci věřitelům, s tím, že takový dluh není pak ve společném jmění, pokud je prokázáno, že jste o něm nevěděla. Jinak se dluhy obecně uspokojují z majetku, který má dlužník ve společném jmění s manželkou, např. prodejem automobilu v sjm, apod. Daná problematika je obsažná a přesahuje rámec této poradny; dále Vás proto odkazuji na právní pomoc právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).