Firma v Insolvenci

2 odpovědi

Dobrý den. Jsem bývalý zaměstnanec firmy Inekon group, Ičo: 63998076, INS: 13566/2018, Insolvenční správce Mgr. Ivo Šotek. Firma mi dluží na nevyplacených mzdách 284 754, -Kč, má pohledávka je řádně zaevidovaná a je postavená na roveň pohledávkám za podstatou v insolv. rejstříku, Momentálně se prodává majetek dlužníka, který bude ohodnocen na cca 6 mil. Kč. Chci se informovat, zdali bude má pohledávka vůbec někdy vyplacena v jaké výší a v jakém časovém horizontu děkuji.

Dobrý den, dle znění insolvenčního zákona jsou pohledávky za majetkovou podstatou a pohledávky jim postavené uspokojovány v plné výši kdykoliv po rozhodnutí o úpadku, a to z peněžních prostředků dlužníka, nebo z výtěžku zpeněžení majetku dlužníka, pokud v rámci řešení úpadku dlužníka dochází ke zpeněžení majetku. Uspokojují-li se zapodstatové pohledávky v rámci konkursu z výtěžku zpeněžení majetkové podstaty, přistupuje se k jejich úhradě ještě před rozvrhem, postupně v pořadí dle znění insolvenčního zákona, když odpovědnost za případnou škodu, která vznikla nezákonným uspokojením pohledávky nese insolvenční správce. Je vhodné sledovat průběh insolvenčního řízení a s Vašimi dotazy se rovněž neváhejte obrátit na konkrétního insolvenčního správce.