SJM v v exekuci, rozsudek o vypořádání

1 odpověď

Dobrý den, soud o vypořádání SJM rozhodl, že dům, který je dosud v SJM, připadne exmanželce. Na domě je 12 exekucí, dluhy byly nabyty za dobu trvání manželství, manželka u všech písemně prohlásila, že o nich nevěděla, nesouhlasila, že jsou to výlučné dluhy manžela. Manželka písemně podala ke každé exe k soudu Návrh na částečné zastavení exe co do způsobu, aby byla postižena pouze manželova polovina. Žádný věřitel nesouhlasil, soud přerušil exe po dobu, než vynese rozsudek o vypořádání SJM. Exmanžel u soudu prohlásil, že dluhy jsou jen jeho. Soud rozhodl, že dům připadne exmanželce a je povinna exmanžela vyplatit. Právník exmanžela u soudu tvrdil, že v okamžiku, kdy dům připadne exmanželce, musejí jednotliví exekutoři exekuce stáhnout, protože dům už nebude v SJM a jedná se o výlučné dluhy manžela. Je toto tvrzení pravdivé? Je možné ho podložit nějakým paragrafem? Co se stane, pokud exekutoři exekuční příkazy k prodeji nemovitosti nestáhnou? Exekutory prý rozhodnutí soudu nezajímá, prý si řeší svoji rovinu. Mohlo by se stát, že exmanželka vyplatí exmanžela, dům bude pouze její a přesto budou exekutoři požadovat prodej nemovitosti za účelem úhrady dluhů? Dluhy včetně úroků a nákladů exekučních řízení v tuto chvíli činí cca 2 mil. Hodnota domu je odhadnuta na 3,6 mil. V tuto chvíli je dům ještě zatížen hypotékou ve výši 900 tis. , hypotéku přebere exmanželka spolu s domem.

Dobrý den, Váš dotaz zahrnuje komplexní problematiku a v rámci této poradny jej nelze řešit. Obraťte se v uvedené věci na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).