IS a jeho činnost

1 odpověď

Dobrý den. od 2/2021 jsem v insolvenci. V té době jsem byla standardně zaměstnaná. Nyní jsem 2 roky na RD. Minimální splátku 2500 Kč každý měsíc pravidelně posílám. Nyní jsem se dostala k dokumentům ohledně mého případů. Poslední soupis úhrad posílal IS za první pololetí roku 2022. Dle rozpisu tam údajně 2x nepřišla splátka, kterou jsem ovšem ale posílala. A další věc je, že mi absolutně nevychází výsledná procenta. Jen za to první pololetí 2022 tam přišlo přes 50 tisíc Kč, kdy mezi věřitele bylo rozděleno 35 tis. Celková dlužná částka byla 296 XXX. Dle výpočtů za 3 roky zaplatím 7,47% a za 5 let 12,45%. Jak je to možné? Za druhé pololetí 2022 IS ještě soupis neposlal. Ale i za rok 2021 tam přišlo celkem dost peněz (zaměstnání a mateřská - to mi strhávali celkem hodně). IS se nelze dovolat. Osobní číslo je někam přesměrováno a nikdo to nebere. Když volám na kancelář, zvedá asistentka s tím, že požadavek předá a ozvou se mi a nic se neděje. Takto se s nimi snažím zkontaktovat již půl roku a neúspěšně. Jak toto mohu řešit? Děkuji.

Činnost insolvenčního správce je obvykle pod dohledem soudu který nařídil insolvenční řízení. Insolvenční soud dohlíží na práci insolvenčního správce a zajišťuje, aby byly dodržovány příslušné právní předpisy a postupy. Zůstává pro Vás proto možností obrátit se stížnosti na insovenční soud, který přijímá stížnosti a odvolání od zúčastněných stran týkající se činnosti insolvenčního správce. Pokud jsou důvody k obavám nebo pochybnostem o práci insolvenčního správce, soudní orgán může provést dodatečné šetření nebo přijmout opatření na ochranu zájmů věřitelů.