Exekuce peněz na kreditní kartě - může exekutor peníze zabavit?

1 odpověď

Dobrý den,
může mi exekutor sebrat peníze na kreditní kartě?

Dobrý den. Peníze na kartě fakticky nejsou. Platební karta slouží k obsluze účtu, který je pro jejího držitele veden bankou. Pojmy debetní karta a kreditní karta jsou často chápány jako synonyma. Debetní karta slouží k obsluze běžného účtu, přičemž při provádění plateb jsou tyto hrazeny z prostředků na účtu. Kreditní karta slouží provádění plateb bez faktické existence prostředků na účtu. Proto je exekuce prostředků na účtu možná v případě, že máte kartu k běžnému účtu. Pokud máte klasickou kreditní kartu, není exekuce prostředků možná, neboť nemáte pohledávku za bankou, ale naopak banka má pohledávku za Vámi.