insolvence a omezení svéprávnosti

1 odpověď

Dobrý den,
můj bratr je v insolvenci cca 2 roky. Protože byl OSVČ, tak jsme museli uzavřít "darovací smlouvu" a celou dobu hradím insolvenci já (bratr). V 9/2022 byl bratr omezen na svéprávnosti a může nakládat s částkou max. 500 Kč/měsíc. Musím i nadále hradit insolvenci za svého bratra? Děkuji s pozdravem Radim Adamec

Pokud dlužník trpí omezením svéprávnosti a je také v insolvenci, situace může být v rámci insolvenčního řízení složitější. Záleží na okolnostech každého případu. V některých případech může insolvenční řízení probíhat i u omezených osob, avšak s ohledem na jejich omezenou schopnost jednat, může být zapotřebí pověřit opatrovníka nebo jiného zástupce, který bude jednat za ně. Pro správný procesní postup kontaktujte svého insolvenčního správce.