Přerušená exekuce po skončení insolvence

1 odpověď

Prosím pěkně co mohu očekávat od znovuzahájení přerušené exekuce, která je v insolvenčním řízení řádně ukončeném. Exekuce vznikla na základě platebního rozkazu za trestní čin. Přihlášená pohledávka v insolv. řízení je 350000 Kč. Prostřednictvím insolvenčního správce splaceno150000 Kč. Do exekuce by mělo jít 200000 Kč. Jaké další úhrady budou tuto částku navyšovat. Podle nové výše dluhu bych chtěl využít možnost dobrovolného okamžitého splacení dluhu. Zvládl bych splatit 300000Kč. Děkuji. Jiří B.

Dobrý den, ve Vámi uvedené věci bezodkladně kontaktujte soudního exekutora, který exekuci vede, a sdělte mu, že chcete exekuci celou doplatit. Tím se Vám nebudou dále navyšovat náklady řízení. Exekutor by měl na Vaši žádost vydat vyčíslení pohledávky k určitému datu a Příkaz k úhradě nákladů exekuce. Po zaplacení pohledávky a nákladů je exekuce skončena vymožením.