Exekuční řízení rodičů

1 odpověď

Dobrý den. Moji žijící rodiče (76 a 73) mají šest exekučních řízení v celkové hodnotě cca 3 000 000, - Kč. Bojím se, že po jejich smrti budu muset vše uhradit já a moje sestra, jakož-to jejich děti. Můžete mi prosím poradit zdali- je možné, že by tento dluh mohl přejít na nás, popřípadě jak postupovat. Rodiče žijí v nájmu se sestrou, která pobírá příspěvek na jejich péči, pobírají důchod, nemají žádné úspory ani majetek.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, bohužel je pravdou, že ze zákona dědíte aktiva i pasiva dědictví. Pokud Vaše rodiče mají více pasiv než aktiv, je zřejmé, že byste musely se sestrou hradit jejich dluhy. V takovém případě je jediné řešení, a to v případě každého z nich dědictví odmítnout. O tom by Vás jistě vyrozuměl notář, až uvedená situace nastane. Přeji hodně síly.