Vyplácení rezervačního poplatku

2 odpovědi

Dobrý den, paní magistro,

děkuji za Vaši odpověď na můj předchozí dotaz. Jestli si můžu ještě ověřit. Z naší strany vždy obratem bylo vše doloženo a vycházeli jsme kupujícímu vstříc ve všech směrech a i přesto prodej takto znemožnil. Vím z mých zdrojů, že on realitní kancelář chce a asi pravděpodobně bude žaloval, že chce tu rezervační zálohu zpět. Ale co tvrdí právník realitní kanceláře, tak ta smlouva je neprůstřelná. A nemá šanci. Můžeme o ty peníze požádat i v případě, že to půjde k soudu? Nebo ty peníze tam musí ležet do doby, než se to soudně rozhodne? Toto mi není jasné. Chápu dobře, že ty peníze nám musí vyplatit a pak už si to řeší ten spor realitka vs. kupující. Ty peníze jsem myslela, že se z té úschovy vyplácí třeba řeknu do 10 dní od ukončení rezervační smlouvy, kupující porušil RS a tím se nám uvolní peníze, těch 50%, protože nám znemožnil 2 měsíce prodej a poškodil nás. A tato kompenzace se pak vyplácí ihned (nebo do nějaké lhůty, která je uvedena v rezervaci). A pak mě jako kupujícímu je jedno jestli on to napadne, to už je spor mezi realitkou a kupujícím, ale nemá to vliv na naše odškodnění. Už teď jsme museli jít s cenou dolů, kvůli těm dvou měsícům prodlení. Než se pustím si te naší realitky, chci mít úplné informace, abych věděla jak argumentovat. Proto se ještě ptám takto detailněji. Realitka nám lže, a proto jim už nevěřím ani v tomto. Udělali i to, že když se objevil kupující tento, který nám to zhatil, hned po podpisu rezervace stáhli inzerát z internetu úplně a několikrát jsem je upozorňovala, ať to tam vrátí, jen ať uvedou rezervace a a neudělali to. Takže celé dva měsíce jsme se spoléhali pouze na toho jednoho kupce, který s námi takto vyběhl. Nejprve tvrdili, že to musí stáhnout náš inzerát z internetu, že to je ve smlouvě, když jsem jim řekla, ať mi ukážou kde to je napsané, že jsem to nenašla, tak řekli, že se asi omylem uklepl a že to tam vrátí. Tak se stalo, ale až teď 1.12. Takže zase lhali. A teď, když nám mají vyplácet tu rezervaci tak nejprve řekli, že teď v prosinci to určitě nebude a že mají audit, který jim to kontroluje, takže peníze jen tak vyplatit nemohou, dokud to nebude vyřešené pokud to napadne, pak přišli s tím, že se právníci budou chtít nejprve domluvit (právník kupujícího a právník realitky) načež já jsem řekla, že z naší poloviny neodpustíme kupujícímu ani korunu, že nás silně poškodil a teď zase vytahují lhůtu 3 roky, že má kupující na odvolání a že peníze nepustí. Takže jenom lžou a já nevím ty lhůty, ani na co tedy máme nárok. Omlouvám se, že se ptám takto znovu, ale neznám zákony a vím, že oni mají argumenty na vše, tak abych byla připravená. Moc vám děkuji. S. P

Dobrý den.
Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani oblasti insolvence (insolvenčního řízení). Dotaz proto prosím uložte do formuláře na stránce http://www.PoslatDotaz.cz
Děkujeme za pochopení.