insolvence zamestnavatele a dlužná mzda

1 odpověď

Zaměstnavatel před 12 lety mě dlužil mzdu, přihlasila jsem se do společnosti, která pomáhala lidem, kteří nedostali mzdu za pomoci právníka zdarma, soud určil, částku, kterou mi má zaměstnavatel zaplatit. Zaměstnavatel měl několik exekucí, které byly přednostní. V roce 2019 se zaměstnavatel dostal do insolvece, což jsem nevěděla, protože exekutor komunikoval s právníkem a mě o tom vědět nedal. Dozvěděla jsem se to, dotazem na exekutora. Právník, už ve společnosti nepracuje a odmítá se mnou komunikovat. Mám ještě nějakou možnost dostat se ke svým penězům. Nemám vsak, žádné dokumenty, ty vlastní právník a odmítá se se mnou bavit. Co mohu udělat a kam se mohu obrátit.

Dobrý den,
pokud byl onen právník advokát, mohla byste se obrátit na Českou advokátní komoru http://www.cak.cz se stížností na chování tohoto právníka. Pokud advokát nebyl a jednalo se pouze o společnost, pro kterou právník pracoval jako zaměstnanec, tak byste se mohla obrátit na Českou obchodní inspekci se stížností na podvodné jednání firmy, případně podat trestní oznámení pro zpronevěru na Policii ČR.