Dluh na zdravotním pojištění a exekuce

2 odpovědi

Dobrý den,
dne 1. 8. 2022 byl příteli obsazen účet exekutorem. O této možnosti jej dopředu nikdo neinformoval. Na primárním účtu mu bylo rezervováno 15.837 Kč a na druhém okolo 20.000 Kč. Návštěvou banky zjistil, že se jedná o exekuci na zdravotním pojištění. Dosud čekáme na vyrozumění od exekutora o celkové výši dluhu. Včera (28.08.2022) jsme nahlédli do Centrální evidence exekucí ČR, ale žádný záznam o exekuci na přítelovo jméno nebyl vyhledán. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda je exekuce právně zahájena, kdy můžeme očekávat příchod dopisu s vyrozuměním a zda můžeme využít oddlužovací akci „Milostivé léto 2022“.
Děkuji za Váš čas.

Dobrý den, exekutor v exekučním řízení vždy posihne majetek dlužníka teprve následně jej vyrozumívá o vedení exekuce. V CEE se skutečnosti o vedené exekuci zobrazují z důvodu vysokého počtu zahajovaných exekucí s určitým zpožděním. V současnosti by Váš přítel již měl mít k dispozici veškeré dokumenty, aby se mohl rozhodnout pro další postup. Milostivé léto 2022 vzhledem k charakteru dluhu (věřitel zdravotní pojišťovna) využít může.