Firma v exekuci

2 odpovědi

Dobrý den, vlastním firmu sro, která kvůli covidu a pozastavení podnikání je v exekucích, firma nevlastní takřka žádný majetek ani žádné auto. Bohužel cokoliv by do firmy došlo za příjem jde na exekuce, nelze se domluvit s exekutory na splátkovém kalendáři. Již jsem to zkoušela. Prozatím firma funguje minimálně a snažím se nejnutnější platit, ale je pravděpodobné, že časem půjde úplně do bankrotu nebo ji převezme jako majitel a jednatel jiná osoba.
Mohu si založit nové sro s podobnou činností opět majitel a jednatel stejná osoba? Nebude to problém, při případném krachu 1. firmy a zjišťování z jakého důvodu jsem si založila novou společnost?
Děkuji za Váš čas a odpověď. S pozdravem P. L.

Dobrý den.
Váš dotaz se netýká výkonu exekuce ani oblasti insolvence (insolvenčního řízení). Dotaz proto prosím uložte do formuláře na stránce http://www.PoslatDotaz.cz
Děkujeme za pochopení.