Exekuce manzela na můj účet

2 odpovědi

Dobrý den, před týdnem mi přišla exekuce na účet. Je to exekuce mého manžela se kterým již 5 let neziji, máme soudně dané alimenty a je tam i uvedeno že již delší dobu žijeme odděleně. Exekuce se týká půjčky kterou si manžel bral v době před naším manželstvím, tudíž já ani nevím že nějaká půjčka existuje. Jsem matka samozivitelka se 3 dětmi a díky exekuci jsem přišla o veškeré finanční prostředky. Exekutor se se mnou odmítá bavit. Navíc jsem ještě neobdržela žádný papír s rozhodnutím na základě kterého bylo pristoupeno k exekuci. Je nějaká možnost jak z toho ven? Sebral mi úplně vše nemám ani na rohliky pro děti... Nemám ani životní minimum nemám v tuto chvili vubec nic. Manžel to neřeší, navrh na rozvod jsem podala cca před 14 dny, ale potřebuji platit nájem a veškeré ostatni poplatky a potřebuji z něčeho zivit sebe a děti, co mám dělat, jak postupovat, na koho se obrátit? Dekuji

Dobrý den, předně Vám doporučuji obrátit se na orgán sociálně právní ochrany dětí v místě Vašeho bydliště, aby Vám poradil, na jaké dávky máte nárok v dané situaci. Pokud jste stále vdaná, je to problém, protože za dluh Vašeho manžela odpovídáe i Vy a to i pokud vznikl před vstupem do manželství, nový občanský zákoník takto chrání věřitele. Máte možnost písemně sdělit věřiteli, že s dluhem nesouhlasíte, a podat návrh na zastavení exekuce vedenou na Vaši osobu. Ta by byla proti Vám zastavena zcela nebo do výše ½ poloviny dluhu, záleží na skutkových okolnostech. Doporučuji Vám se obrátit na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), aby mám poradil další postup.