Exekuce mého přítele

2 odpovědi

Dobrý den. Přítel (nežijeme spolu, oficiálně nejsme spojení) má exekučně obstaven účet, kam mu chodí výplata. Protože mu je vždy bez ohledu na zákon odebráno vše, mohu mu poskytnout svůj účet, aby mu část mzdy zaměstnavatel posílal ke mně a já se nedostala do problému? (Nevím, zda by se to exekutor mohl dozvědět). Zaměstnavatel přímo exekutorovi peníze neposílá. Děkuji za odpověď, Kořínková

Dobrý den, musím Vás opravit, exekuce na účet je vedena bez ohledu na to, zda na něj chodí výplata nebo jiné plnění, vždy se zabavuje celá částka. Takto je to nastaveno zákonem a exekutor jej svým postupem neporušuje. K Vašemu dotazu, ano, může mu chodit výplata po odečtení splátky exekuce na Váš účet. Pokud by se to exekutor dozvěděl, vydá exekuční příkaz na tuto částku jako na jinou peněžitou pohledávku. V praxi však k tomu příliš často nedochází.