Odmena exekutora po zastavení exekuce

2 odpovědi

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu.
V říjnu v roce 2019 jsem dostal možnost zaplatit exekuce vedené na moji osobu.
Ozval jsem se exekutorovi kde jsem měl 2 exekuce, že chci vypočítat přesnou částku k zaplacení, aby bylo vše vymoženo a to se stalo, zaplatil jsem a byl klid.
Před pár dny 4.12.2020 se mi stejný exekutor ozval, že jsem mu ještě neuhradil odměnu za exekuci, která byla zastavena v roce 2016
Dobře říkám zaplatím ji i když se mi to zdá divné, že mi to neřekl v roce 2019 kdy jsem chtěl vše zaplatit.
Ale vadí mi to, že odměna je 1815, - plus 1200, - za to, že jsem ji dosud nezaplatil.
Jasně jsem více než před rokem říkal, že chci zaplatit vše a oni mi teď zdělí, že si toho nevšiml.
Kdyby mi to řekl v roce 2019 už je to zaplacené.
Je tohle normální je možné se nějak bránit?

Děkuji

Dobrý den, pokud máte k dispozici vyčíslení exekucí, kde je zřetelně a jednoznačně sděleno, že se jedná o konečnou částku k úhradě včetně nákladů, a doručený Příkaz k úhradě nákladů exekuce se sdělením, že v něm uvedená částka je uhrazena, další náklady by po Vás neměly být vymáhány. Pokud tomu tak je, doporučovala bych za takových okolností napsat soudnímu exekutorovi, že jste vše uhradil a ničeho nedlužíte, případně mu sdělit, že necháte uvedenou věc přezkoumat dohledový orgán, kterým je Exekutorská komora ČR nebo Ministerstvo spravedlnosti ČR.