ukončená insolvence, vyplacená exekuce z přihlášky pohledávky 100% výši, má věřitel nárok na úroky aj. během insolvence a jestli je povinen ukončit vyplacenou exekuci exekutorovi a v jaké době po vyplacení pohledávky od ins. správce. Děkuji.

1 odpověď

Dobrý den,
pokud bylo insolvenční řízení ukončeno usnesením, kterým byl dlužník osvobozen od zbytku dluhů, tak už nemá povinnost hradit nic dalšího, tedy žádné úroky a exekutor je povinen exekuci zastavit. Pokud nezastavil, pak podejte návrh na zastavení exekuce s odůvodněním, že insolvence byla řádně ukončena a dlužník od placení zbytku dluhů osvobozen.