finanční dar na splácení insolvence

1 odpověď

Dobrý den, můj syn je v insolvenci. Má zaplaceno cca 20 % z dlužné částky. Jelikož je syn v plném invalidním důchodu, na insolvenci by finančně nedosáhl, udělali jsme mezi sebou darovací smlouvu, že mu budu pravidelně poskytovat částku 3500, - Kč. Doba se ale změnila, jsem starobní důchodkyně, vedlejší příjem už nemám a už nemohu synovi přispívat. Prosím Vás, jak celý problém s insolvencí vyřešit.

Dobrý den,
pokud je syn již v insolvenci, je třeba se kontaktovat s insolvenčním správcem a situaci s ním probrat. Pokud byste přestala dar poskytovat, mohlo by se stát, že soud insolvenci zruší pro neplnění a na majetek syna by byl prohlášen konkurs. Pokud je ale syn v invalidním důchodu, tak jeho splátky mohou být naprosto minimální. Jako první krok, než přestanete dar poskytovat, ale kontaktuje správce a domluvte se s ním a situaci mu vysvětlete.