Náklady spojené s dojizdenim do zaměstnání

1 odpověď

Dobrý den,

Máme s manželem společné oddlužení manželů již 2,5 roku.
Předpokládaná míra uspokojení věřitelů je téměř 50%.
Manžel pracuje v Německu a dojíždí 4x měsíčně z Čech do Německa za prací.
Zaměstnavatel mu přispívá na dojíždění, což mu stačí k pokrytí nákladů na naftu.
Jedná se mi ale o to, zda můžeme insolvenční správkyni žádat o částku určenou k opravě auta. Neboť bez nej by do práce jezdit nemohl.

Momentálně se strhává z jeho příjmu cca 30 000 Kč a z mého 11 000 Kč.

Děkuji.

Martina

Dobrý den,
částku nutnou k opravě vozidla potřebného pro zaměstnání samozřejmě žádat můžete, ale finální rozhodnutí je na insolvenčním správci, není na to právní nárok. Doporučuji oslovit správkyni s požadavkem, ale buďte si vědomi, že mu nemusí vyhovět.