Exekuce věcí podnájemníka v nájemním bytě - jak prokázat vlastnictví věcí?

1 odpověď

Dobry den,
stem sa spitat mame podozrenie že naš spolu byvajuci v najom nom byde ma exekuci a mame strach s priatelkov, že exekutor veme i naše zariadenie zhladom ktomu, že niektore veci su staršieho puvodu, tak nemame k nym žadnej doklad. Da se s tym neco delat aby nam to nevzal? Mam perčitane pravomoce exekutoru a dokal nebude preukazana totožnost vlasnika možu nam tieto veci zobrat ako sa mame branit aby nam nebili odvezeny z bytu.
Dekuji.

Dobrý den. Pokud budete fyzicky přítomni soupisu věcí, na místě namítněte, že jsou ve vašem vlastnictví a nelze je proto zabavit. Pokud budou věci přesto sepsány, můžete do 30 dnů u exekutora podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu, kde budete tvrdit vaše vlastnické právo a přiložíte o tom důkazy (lze i čestným prohlášením, fotografiemi apod.). Pokud přesto nebudou věci vyškrtnuty ze soupisu, budete muset podat žalobu na vynětí věci, a to vůči osobě, která exekuci nařídila (oprávněný).