promlčení exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
píšu prosím od bývalého kolegy, neb sám nemám email.
V květnu 2009, t. j. 05/2009 nabylo usnesení OS o nařízení exekuce na majetek povinného právní moci, byl určen exekutor (který ale již není a neukončené spisy byly údajně uloženy u někoho v Praze) a do dnešního dne nebyla exekuce zahájena a je rok 2019, t. j. 10/2019.
V katastru je stále "plomba" že byla nařízena exekuce.
Jak se dá tento případ řešit.
Dá se exekuce zrušit, zastavit, promlčet?
Prosím o názor na přiložený email, kolega je se mnou ve styku.
S pozdravem
Jiří Kajetán

Dobrý den, exekuce byla zahájena podáním návrhu na nařízení exekuce a bylo vydáno usnesení soudu o jejím nařízení, tudíž exekuce běží a není promlčená. Pokud nebylo dosud konáno, je nutno zjistit, na soudu, který exekuci nařídil, kdo ji nyní provádí, a tohoto soudního exekutora kontaktovat s dotazem o dalším postupu. Pokud bude nekontaktní, je třeba podat na něj stížnost k Exekutorské komoře ČR nebo Ministerstvu spravedlnosti ČR, které jako dohledové orgány mohou nařídit soudnímu exekutorovi konat.