insolvence-nezákonné exekuce a její řešení

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Už jsem skoro 2 roky v osobním bankrotu, nedávno jsem četla o nezákonných exekucí. Rozhodčí doložka atd. Dva moje exekuční příkazy jsou např. na částku 20tis, ale vymáhají 80tis. Ráda bych, aby moje smlouvy byly přezkoumány. Byla jsem odkázaná na insolvenčního správce. Jen se chci zeptat, zda je to pravda? zda insolvenční správce opravdu přezkoumá moje smlouvy nebo je to tak, že když jsem s těmi dluhy souhlasila na začátku řízení tak už není šance na přezkoumání. Případně pokud zjistí nezákonné exekuce, co se bude dít dál v osobním bankrotu?

díky

Dobrý den,

pohledávky by měl insolvenční správce přezkoumávat před schválením oddlužení. Vzhledem k tomu, že jste se seznamem pohledávek souhlasila a insolvenční správce neshledal nutnost k popření některých z nich, je v současné době nemožné je jakkoliv přezkoumat. A to i vzhledem k faktu, že již 2 roky oddlužení hradíte.