Insolvence a oddělené jmění manželů

1 odpověď

Dobrý den. Jsme oba s přítelem v insolvenci. V červnu se budeme brát. U Notáře jsme uzavřeli dohodu o Odděleném jmění manželů. Můj dotaz je ten zda i přes tuto dohodu vzniká vyživovací povinnost na manžela kvůli nezabavitelnemu minimu. děkuji

Pěkný den,

Dohodou jste pouze uspořádali SJM, vyživovací povinnost vám každému zvlášť vzniká že zákona. Proto tedy počítejte s tím, že se vám z příjmu bude srážet nižší částka do insolvence. Je třeba informovat se u insolvenčního správce, zda plnění věřitelům bude stále alespoň 30%.