Exekuční řízení probíhající

1 odpověď

Dobrý den,
nový zaměstnavatel mi sdělil, že mu přišel exekuční příkaz na moji mzdu, kde je oprávněná fyzická osoba. Mám informaci, že tato oprávněná osoba před půl rokem zemřela, proto mě zajímá, zda je tento exekuční příkaz platný. Exekuce vznikla již v roce 2008 a dosud není doplacena. Děkuji za informaci, jak mám postupovat.

Dobrý den, ve věci úmrtí oprávněného je vedeno příslušným soudem (a notářem jako soudním komisařem) dědické řízení. Jeho pohledávka proti Vám by měla být v tomto řízení řešena a mělo by být rozhonduto, kdo je jejím oprávněným dědicem. Ten pak nastoupí do práv a povinností po oprávněném. Pokud si nejste jist, zda jsou již známi noví oprávnění a zda na ně vymáhaná pohldávka přešla, kontaktujte soudního exekutora, který by o uvedneém měl mít od dědického soudu informace a měl by Vás v exekučním řízení poučit o dalším postupu.