Exekuce spoluvlastnického podílu nemovitosti - je nutné nemovitost celou prodat?

1 odpověď

Dobrý deň,
Zistila som na katastrálnom úrade, že k nehnuteľnosti je pridelený exekučný príkaz k predaju. Sme 4 vlastníci nehnuteľnosti a jeden z toho je dlžníkom. Prosím, budem oboznamená o predaji? Musíme s predajom súhlasiť? Ak sa nehnuteľnosť bude musieť predať, ako bude delená čiastka? Pretože jeden z väčšinovým podiel v nehnutelnosti býva (nieje dlžníkom).

Ďakujem

Dobrý den. Ačkoliv je Váš dotaz ve slovenštině, předpokládám, že exekuce probíhá na území ČR, neboť jse dotaz vložila do české poradny. Exekuční prodej spoluvlastnického podílu k nemovité věci postihuje pouze tento podíl. Podle zákona Vám bude na Vaši adresu zaslána dražební vyhláška, tj. o prodeji budete vyrozuměna. Jedná se o exekuční prodej nemovitosti. Souhlas dlužníka nebo dalšího spoluvlastníka by mohl prodej jednoduše zmařit, proto se žádný nevyžaduje a k případnému nesouhlasu se nepřihlíží. Bude se prodávat pouze spoluvlastnický podíl, žádný podíl na vydražené částce proto neočekávejte. Po uhrazení nákladů dražby a exekuce bude uhrazena dlužná pohledávka a případný zbytek bude vydán bývalému spolumajiteli.