Zkraceni doby splaceni insolvence

1 odpověď

Dobry den jsem z Klatov a v unoru 2018 jsem zacal splacet insolvenci na 5 let. Cca pred mesicem jsem slysel ve zpravach ze vlada schvalila zkraceni splaceni insolvence a cituji", uz jen zbyva podpis prezidenta". Ja tomu vubec nerozumim a verte mi prosim ze jsem poctivy clovek a nemam insolvenci z duvodu ze bych si bral pujcky abych si uzoval. TO VUBEC NE!!! Duvod zacal pred 15 lety a je to na dlouhe povidani, smula na partnerku, praci...atd. Takze budu a splacim poctive vcas bez problemu. Nejsem problemovy!!! Jen by bylo fajn kdyby doba splaceni byla kratsi. Nevite nebo muzete mi prosim sdelit, jestli jsem to ve zpravach pochopil dobre, jak to je, jestli skutecne neco bude noveho apod? PREDEM MNOHOKRAT DEKUJI M. E...z K...???

Dobrý den,

novela insolvenčního zákona je již prezidentem podepsána, zveřejněna ve Sbírce listin a nabude účinnosti k 1.6.2019.
Dle přechodných ustanovení však platí, že „V insolvenčních řízeních, která byla zahájena a v nichž bylo vydáno rozhodnutí o úpadku dlužníka přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, se
postupuje podle zákona č. 182/2006 Sb. , ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.

Na Vaše řízení tak tato novela nijak nedopadne, týkat se bude pouze do budoucna nově zahájených insolvenčních řízení.