exekuce 1/2 domu

1 odpověď

Vlastníme rekreační chalupu. Polovinu matka, druhou polovinu sestřenice. Sestřenice má exekuce a nic neřeší. Asi před rokem jsme zaplatili její předchozí exekuce a znovu se objevili další. Léčí se na psychiatrii. Chtěl bych se zeptat jak se můžeme bránit proti tomu aby opakovaně ohrožovala náš majetek. Platit znovu její další průšvihy nechceme.

Dobrý den, za daných okolností je optimálním řešením nechat dojít případnou novou exekuci až do fáze realizace provedení exekuce prodejem nemovité věci (podílu na ní) a vydražit ji v dražbě, čímž dojde k přechodu vlastnického práva na Vás jako vydražitele; dluhy Vaší sestřenice se pak již na tento podíl nemovitosti nebudou vztahovat.