Exekuce na příbuzného ve stejném bytovém domě - hrozí exekuce nedlužníka?

1 odpověď

Když bude uvalena exekuce na příbuzného (se kterým jsem v minulosti bydlel), který má nájemní byt ve stejném paneláku, jako já, je možné, že mi exekutor vstoupí do mého bytu a sepíše mé věci?
Jak se pak můžu bránit proti zabavení věcí, když mám od věcí jen paragony?
A může mi sáhnout i na peníze na účtech a automobil?

Pokud má příbuzný byt ve stejném paneláku, mohou vykonavatelé omylem navštívit Váš byt (předpokládám, že máte stejné příjmení). Pokud je na omyl ihned upozorníte a pošlete je do bytu příbuzného, měli by ihned přejít k jeho bytu. Paragony jsou jedním z důkazů, dalším jsou např. svědecké výpovědi, fotografie nebo výpisy z účtu tam, kde byla věc placena převodem na účet nebo platební kartou. Na účet lze sáhnout pouze majiteli účtu (s malou výjimkou u manželů), na automobil Vám sáhnout nemůže, neboť jeho vlastnictví je prokazatelné z evidence motorových vozidel i technickým průkazem.