Počet stránek ve webu: 40.457

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 6.282.527

Exekuce na daňový bonus - zadržení daňového bonusu exekutorem

Odesláno: 
Otevřeno 626 x
1 odpověď
 
Dobrý den.
Prosím o radu v těžké situaci.
Jsem zaměstnaná a neuplatňuji si daňový bonus na děti ve mzdě, ale 1x za rok podám daňové přiznání. Letos (2018) jsem také podala, vše v pořádku, ale daňový bonus mi nebyl vyplacen a když jsem pátrala, zda je nějaký problém, bylo mi řečeno, že FÚ odeslal částku na ČSSZ, protože mám zde nedoplatek pojistného ještě z dob, kdy jsem podnikala.
Mám nějaké exekuce, něco si strhla ČSSZ ze mzdy, změnila jsem práci, tam již ČSSZ nestrhávala nic. Mají na toto právo, jde o daňový bonus na děti.
Děkuji za radu.
 
Dobrý den,
pokud Česká správa soidálního zabezpečení vede na Vás jako povinnou exekuci, může daňový přeplatek postihnout, a to v plném rozsahu.
Doporučuji proto si daňové zvýhodnění na děti uplatnit u Vašeho zaměstnavatele tak, aby se stal součástí Vaší měsíční mzdy.
Pokud ČSSZ nyní neprovádí u Vašeho aktuálního zaměstnavatele srážky ze mzdy, může to být způsobeno Vaším čistým měsíčním příjmem či jinou skutečností, kterou nejsem schopna odhadnout. Jelikož však exekuce je vedena ze strany ČSSZ, o zaměstnavatelích ví ihned, jakmile Vás zaměstnavatel jako zaměstnance zaeviduje, což je při pracovním poměru do 7 dnů ode dne zahájení pracovního poměru.