Exekuce pro nezaplacení cla v Anglii (zemi EU) - promlčení

1 odpověď

Dobrý den,
06/2013 jsem bydlel v Anglii. Jedna holka si na moje jméno objednala balíčky (zaplatila je předem), protože byla pryč, když měl zrovna přijít. Nakonec jsem ty balíčky ani já nepřijal, ale někdo jiný z domu.
Teď jsem se po pěti letech dozvěděl, že na tu adresu přišly nějaké dopisy, že mám zaplatit clo a pak ještě dopis že to budou dávat k soudu pokud nezaplatím do sedmi dnů. Pak už prý žádný dopis nepřišel a nikdo mě prý na adrese nehledal. Jedná se asi o 30 liber. Hrozí mi v ČR exekuce nebo je ten dluh již promlčen.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, bez bližší znalosti skutkových okolností Vám mohu obecně sdělit, že právo vybrat a vymáhat nedoplatek cla se promlčuje po šesti letech po roce, ve kterém se stal splatným. Při zahájení soudního či jiného řízení se dotčená lhůta staví. Celní poplatek jako dávku vybíraná státem lze exekučně vymáhat. Pokud je však promlčen, lze v exekučním řízení úspěšně uplatnit námitku promlčení.