Insolvenční novela 2018 - zrušení zasílání splátek insolvenčnímu správci z důvodu nízkého příjmu dlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenci od června 2016 a jelikož mám nízkou mzdu a nevycházelo by to na platbu insolvenčního správce, musím mu měsíčně zasílat 1000 Kč.
Zaslechla jsem, že nově od února 2018 jsou tyto platby dle zákona zrušeny. Je to pravda? Nikdo mě nekontaktoval.
Děkuji za odpověď. Hezký den

Dobrý den,

netuším, odkud jste informace o změně insolvenčního zákona v roce 2018 čerpala, avšak jsou zcela mylné.

Ohledně zálohy na odměnu insolvenčního správce a nutnosti uhradit minimálně 30 % pohledávek nezajištěných věřitelů se v posledních letech nic neměnilo.

Patrně jste pouze zaznamenala pouze zprávu v médiích o tom, že odstupující vláda schválila vládní návrh novely insolvenčního zákona, který by hranici 30 % prolomil. Tento návrh novely však musí projít celým legislativním procesem, což (pokud vůbec) je otázka minimálně roku, přičemž názory odborné veřejnosti na tento návrh nejsou kladné, tedy se nedá čekat, že její schvalování bude snadné (ba vůbec možné).