Splácení insolvence měsíčním paušálem a vyhnutí se strhávání až do životního minima

1 odpověď

Dobrý den, mohu poprosit o vzor žádosti k soudu o paušál v insolvenci.
Přítel dcery by chtěl každý měsíc posílat dlužnou částku 8 000 Kč, jelikož dostal v zaměstnání přidáno a že prý to jde posílat měsíční paušál, aby mu nezbývalo jenom minimum, ale neví jak žádost k soudu formulovat. Děkuji

Dobrý den,

žádný závazný vzor či formulář k žádosti o stanovení nižších, než zákonem stanovených srážek zákon nestanovil.

Soud může dlužníkovi schválit v mimořádných závažných a odůvodněných případech (uznatelnými důvody bývá obvykle pouze péče o děti a zdravotní situace) nižší než zákonné srážky, a to za předpokladu, že uhradí nezajištěným věřitelům alespoň 50 % jejich zjištěných nezajištěných pohledávek.

Příteli dcery doporučuji kontaktovat jeho insolvenčního správce, ten by mu měl říci, zda má vůbec s takto podanou žádostí u insolvenční soudu šanci na její schválení.