Dlužník v nájemním bytě - jak ochránit vybavení bytu před exekutorem?

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem zaměstnán a jsou na mě vedený exekuce. Beru pouze nezabavitelných cca 10.000 Kč. Kamarád mi pronajal zařízený byt. Jak mám ochránit jeho majetek v bytě aby nebyl zabaven.
Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji v samotné nájemní smlouvě uvést, že byt se pronajímá jako zařízený a zároveň vyhotovit předávací protokol, ve kterému budou položkově uvedeny všechny věci, které Vám budou spolu s jednotkou pronajaty jako součást nájemní smlouvy.
Návštěvu samotného soudního exekutora však ani tímto postupem nevyloučíte.