Lhůta na vydání neoprávněně zadržovaných peněz insolvenčním správcem

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli existuje zákon, který zadává lhůtu maximální doby kdy insolvenční správce může zadržovat peníze které vymohl z exekutora a z účetní kteří neprávem zadržovali peníze mojí matky.
Tahle situace se řeší už přes půl roku a vždycky nám oznámí že peníze brzo pošlou a pak se nic neděje a doopravdy už dlouho čekáme na peníze které nám patří.
Už jsme doopravdy zoufalé a nevíme jak dál.

Dobrý den,

insolvenční správce by měl vydat finance bezodkladně, ovšem neznám bližší detaily případu, abych mohla konstatovat, že finance zadržuje neoprávněně. Insolvenční správce např. může čekat na výslovný pokyn soudu, který mu povolí finance Vaší matce vyplatit.

Doporučuji však, aby Vaše matka zaslala Vašemu insolvenčnímu správci doporučený dopis, ve kterém jej požádá o bezodkladné vyplacené jím zadržovaných finančních prostředků na bankovní účet, který v dopise přesně uvede.