Faktura vydaná firmou v insolvenci se zrušeným účtem - zaplatit insolvenčnímu správci?

1 odpověď

Dobrý den,
byla mi vydána faktura za realizaci díla (dokumentace stavby), dílo bylo odevzdáno s menšími vadami.
Fakturu som uhradil, suma mi ale byla vrácena bankou kvuli zrušení účtov firmy, která mezitím padla do insolvence.
Insolvenční správce ještě nebyl určen.
Kvuli chybam v dokumentaci asi nebudem schopný sjednať reklamaci.
Faktura je už po splatnosti a v smlouvě som sjednané úroky z prodlení.
Mám čekat na insolvenčního správce?
Peníze vo výsledku chcem zaplatit, ale nemám kde! Taky vzhledem na chyby v dokumentaci se mi nelíbí, že by som musel uhradit celú částku.

Dobrý den,

v této situaci nezbývá než vyčkat, až insolvenční soud v usnesení o úpadku společnosti ustanoví společnosti insolvenčního správce, a tohoto insolvenčního správce kontaktovat s žádostí o sdělení bankovního účtu majetkové podstaty, na který můžete dluh uhradit.

Případné vady a nedodělky díla je možno přihlásit jako pohledávku do insolvenčního řízení (lhůta je 2 měsíce ode dne prohlášení úpadku společnosti). V tomto případě bych doporučovala se obrátit na advokáta, který by Vám s náležitostmi přihlášky do insolvenčního řízení pomohl.