Exekuce mzdy pro dlužné výživné - srážky ze mzdy nepokryjí výživné

1 odpověď

Dobrý den
chtěla bych se zeptat můj: exmanžel má exekuci na plat. V rámci výživného na našeho syna má platit 3000 Kč měsíčně k 15. dni k rukám matky a posílá mi tak kolem 2000 Kč - tedy od jeho zaměstnavatele mě to chodí nehledě na to, že před tím neplatil takže mu naskakuje dluh a už je to 40.000 Kč proto prosím o radu jak vymoci dlužné výživné.
Děkuji.

Dobrý den. Pokud se exekutorovi nepodařilo najít jiný majetek, který by mohl exekučně postihnout, nemůže provádět exekuci jiným způsobem, než srážkami ze mzdy (v soukromé sféře) nebo platu (ve státní sféře).
Pokud ani tento způsob nepostačuje k uspokojení exekuce, není jiná možnost, jak dluh vymoci.