Exekuční vymáhání dluhu na výživném, alimentech po rozsudku soudu - informace, postup

1 odpověď

Dobrý den,
mám problém, který už řeším od rozvodu manželství. Bývalá manželka opustila mě i děti 2009, za roky 2010-2011 dluh na výživném 56.000 Kč. Odsouzena za trestný čin, dvouletá podmínka. Bývalá manželka nezaplatila ani korunu. Mám dvě děti ve věku 16 a 12 let.
Děkuji Aleš

Dobrý den. Obraťte se na exekutorský úřad dle vlastního výběru s návrhem na zahájení exekuce vůči Vaší bývalé manželce. V návrhu musí být označen exekutor, který má exekuci vést, s uvedením jeho sídla. Z návrhu musí být dále patrné, kdo ho činí, které věci se týká a co sleduje, a musí být podepsán a datován. Kromě toho musí exekuční návrh obsahovat jméno a příjmení účastníků, místo jejich trvalého pobytu a popřípadě rodné číslo nebo datum narození účastníků, přesné označení exekučního titulu, uvedení povinnosti, která má být exekucí vymožena, a údaj o tom, zda, popřípadě v jakém rozsahu povinný vymáhanou povinnost splnil, popřípadě označení důkazů, kterých se oprávněný dovolává. K návrhu musí být připojen originál nebo ověřená kopie odsuzujícího rozsudku s doložkou právní moci a vykonatelnosti.