Snížení výživného v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den.
Příteli bylo schváleno oddlužení k 31.12.2016. V tomto měsíci (leden 2017) začíná splácet splátkový kalendář. Otázka zní: může požádat o snížení výživného (jakým způsobem? ) na své dvě děti (13 let - 3.500 Kč, 22 let - studující - 4.500 Kč).
Výživné bylo stanoveno na základě domluvy mezi jím a manželkou při rozvodu (rok 2009).
Děkuji.

Zdravím Vás, ano je jasné, že může. Jen je nutné návrh na snížení výživného řádně odůvodnit změnou majetkových poměrů na straně otce (insolvence), popřípadě by tuto věc mohl Vás přítel probrat i se svým insolvenčním správcem, neboť i insolvenční správci bývají často i advokáti se svojí vlastní praxí.