Exekuce a uvedení dlužníka do rodného listu jako otce dítěte - najde exekutor kde dlužník bydlí?

1 odpověď

Dobrý den,
Přítel má dluhy, jsou na něj vedeny exekuce. Trvalé bydliště má na obecním úřadě (bezdomovecký trvalý pobyt, TP).
Bydlíme společně v mém bytě a čekáme miminko. Když ho uvedu do rodného listu jako otce, je možnost, že ho přes sociálku dohledají exekutoři a zazvoní u nás doma? Přechází dluhy na dítě? Nebo bude lepší, když ho v rodném listu vůbec neuvedu jako otce dítěte?

Zdravím Vás, toto rozhodování je zcela na Vás. Osobně jsem pro, aby otec v rodném listě dítěte uveden byl, a to i proto, že dítě má právo na výživné od svého otce, a to že je otec nyní nemajetný neznamená, že tomu tak bude i za 10 či 15 let, ale je to jen Vaše volba a jen Vy se rozhodnete, zda jej jako otce dítěte uvedete či nikoli. Pokud by byl uveden v rodném listě Vašeho dítěte jako otec dítěte, mám za to, že ve výpisu z centrální evidence by bylo jasně vidět s kým dítě má, a takto by jej skutečně mohli exekutoři dohledat. Tedy volba je jen na Vás. Mám jen poznámku nebylo by lepší dluhy přítele řešit oddlužením, než přemýšlet jak to zařídit, aby jej exekutor či exekutoři nenašli? Popřemýšlejte i o této variantě.