Počet stránek ve webu: 40.256

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 6.140.669

Věřitel informoval dlužníka na špatné adrese - oprávněnost exekuce, exekučního vymáhání dluhu

Odesláno: 
Otevřeno 645 x
1 odpověď
 
Dobrý deň,
rada by som sa Vás opýtala či sa dá niečo robiť v prípade, ak sa poisťovni VZP mala uhradiť čiastka za zákrok a posiťovňa poslala poštovú poukážku s dlžnou sumou a následnú výzvu k zaplateniu na úplne inú adresu.
Dozvedeli sme sa to, až keď bola na účet exekúcia v sume 18 300 Kč. VZP má kontaktné údaje správne, v hlavičke listu je taktiež uvedená správna adresa, no na obálke už bola napísaná celkom iná adresa. Poštová poukážka bola poslaná v apríli (duben) 2016, výzva asi o mesiac. Exekúcia na účte začala približne 20. novembra 2016 (listopad).
Dá sa s tým v tomto prípade niečo robiť?
Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
 
Zdravím Vás, v tomto případě bych podala návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V tomto návrhu uveďte, že Vám exekuční titul nebyl řádně doručen, neboť byl oprávněným doručován na špatnou adresu na které jste se nikdy nezdržovali a tuto adresu jste ani oprávněném neoznámili jako adresu trvalého pobytu ani jako kontaktní adresu. O exekuci jste se dozvěděli až od exekutora, tam jste si rovněž všimli omylu oprávněného, což dokládáte právě onou listinou. S ohledem na výše uvedené skutečnosti tedy máte za to, že je zde dán zákonný důvod pro zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. 1 písm. a) občanského soudního řádu.