Částečné prominutí dluhu, penále, úroků v exekuci, exekučním řízení

1 odpověď

Dobrý den, mám exekuci, kterou již od listopadu 2011 měsíčně splácím dohodnutou částkou. Nyní budu mít tuto exekuci na plat, zaměstnání mám od 1.10.2013 na dobu určitou do 30.9.2014. Ačkoliv exekuci řádně splácím, stejně stále nabíhají úroky, takže zbývající částka se stále navyšuje, jako bych ji ani nesplácela. Nelze tyto úroky prominout nebo je nějaké jiné řešení?

Děkuji miladu

Dobrý den. Možnost prominutí úroků samozřejmě existuje. Musíte se s touto žádostí obrátit přímo na věřitele, ten jí ovšem nemusí vyhovět. Pokud věřitel Vaší žádosti vyhoví, informujte o tomto exekutora tak, aby nedošlo k vymáhání prominuté částky.